Народознавчий компас: « Символи квітів у дівочому українському віночку» .

/Files/images/IMG_5181.JPG

«У віночку нашім

Різнобарвні квіти –

Символ України

І дарунок літа»

/Files/images/IMG_5184.JPG

Напередодні свята Івана Купала бібліотекарі міської дитячої бібліотеки првели для юних відвідувачів народознавчий компас: « Символи квітів у дівочому українському віночку» .

Бібліотекар Тетяна Шуба розповіла, що віночок – завжди був і є особливим оберегом в Україні. Це не просто краса, а «знахар душі». Бо в ньому є чарівна сила, що біль знімає, силу береже. Плетіння віночка — то своєрідна наука. Потрібно знати, з яких квітів і коли плести, яке зілля з яким вплітати поруч. В українському віночку дванадцять квіток і кожна з них є оберегом. Як всім нам відомо - до нашого українського віночка вплітаються: мальва, калина, безсмертник, деревій, незабудка, чорнобривці, барвінок, любисток, волошка, ромашка, червоний мак, хміль й створюють неповторний дивограй квітів.

Юні читачі мали можливість ознайомилися з оригінальною виставкою «Квіти українського віночка». А також діти вчилися плести вінки і разом з квітами вплітали легенди, перекази, пісні,прислів’я, квіткову аптеку та квіткові загадки. Кожна дитина "вплітала" у свій віночок ті квіти та кольори, що їй були до вподоби. Створювання свого неповторного віночку вдалось їм на славу.

Свято дітям сподобалось, очі світилися радістю, а голівки уквітчалися віночками.

Кiлькiсть переглядiв: 208

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.