Книжкова виставка "Злука: історичний урок єднання"

«Український народ по обидва боки Збруча

має бути на віки однині злитий в одне ціле

й разом боротися за свою долю…»

В. Винниченко

22 січня в Україні відзначається величне національне свято – День Соборності України, яке відзначається щороку у день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, що відбулося у 1919 році.

Урочистий Акт злуки Західно-Української Народної Республіки та Української Народної Республіки в єдину соборну Українську державу проголосила директорія УНР 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

«Віднині зливаються в одне ціле віками розділені частини України - Галичина, Буковина, Закарпаття та Придніпрянська Україна – в одну велику Україну. Збулись мрії, заради яких жили та заради яких вмирали кращі сини України. Віднині є одна незалежна Українська Народна Республіка», - так було написано в Акті злуки.

Офіційний державний статус День Соборності України отримав в 1999 році, а в 2011 було встановлено День Соборності і Свободи України.

З нагоди такої важливої історичної дати в Володимир - Волинській дитячій бібліотеці розгорнуто книжкову виставку «Злука:історичний урок єднання»,на якій представлена література, що висвітлює тернистий шлях України до соборності, а також книги в яких розповідається про славетних синів українського народу, які боролися за об’єднання всіх демократичних сил українства , намагаючись відродити незалежну, соборну, українську державу. В розділі «Талановита юність України» розміщені дитячі малюнки на тему «Україна очима дітей».

Дивіться та читайте про Соборність України.

Акт Злуки 22 січня 1919 - https://www.youtube.com/watch?v=NLOlJDrLfoU

Злука. День соборності України (з циклу Перемоги України) - https://www.youtube.com/watch?v=ejPrdRSVnTE

Копия Акт злуки УНР та ЗУНР - https://www.youtube.com/watch?v=IwXVNO66YRU

22 січня – день Соборності України. Інформаційні матеріали https://old.uinp.gov.ua/news/22-sichnya-den-sobornosti-ukraini-informatsiini-materiali

Цікаві факти, пов’язані з Днем Соборності України -

https://m-merydian.com.ua/nasha-istoriya/den-sobornosti-ukrayiny/

Вірші до Дня Соборності України - https://mala.storinka.org/%D0%B2%D1%96%D1%80%D1%88%D1%96-%D0%B4%D0%BE-%D0%B4%D0%BD%D1%8F-%D1%81%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%96-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8.htm

Кiлькiсть переглядiв: 21

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.