Літературне онлайн - знайомство «Роальд Дал і його казкові історії»

Один з найвідоміших англійських письменників, автор казок та новел, сценарист, Роальд Даль, народився 13 вересня 1916 року в Лландаффі, Кардіфі. Роальда назвали на честь Роальда Амундсена, дослідника Північного Полюса. Життя цього британського письменника схоже на захоплюючий роман. У ньому було все: важке дитинство, знущання в школі, дослідження екзотичного континенту, війна і героїчні подвиги.

Батько Роальда завжди мріяв аби його діти отримали освіту і коли Роальду виповнилося сім, мати вирішує відправити його на навчання до Кафедральної школи, де він і провів два роки.
Однак, жорстоке поводження з дітьми з боку директора школи змушує матір перевести хлопчика в інтернат Св. Петра, де він навчався до 13-ти років. Усі свої дитячі пригоди, знущання вчителів, персоналу, Роальд описав в книзі «Хлопчик».
Дал був дуже високим (його зріст був 1.98 м). Також він був чудовим спортсменом, навіть капітаном шкільної команди. Грав у футбольній команді. Згодом він захопився фотографією. Через деякий час він почав працювати на шоколадній фабриці, що і послужило йому прототипом у написанні повісті «Чарлі і шоколадна фабрика».
До університету вирішив не вступати і в 1933 році влаштувався на роботу в компанію “Шелл”. У двадцять років він виїхав до Танзанії. Під час Другої світової війни поступив на службу льотчиком-винищувачем в Найробі (Кенія).
У роки війни Даль опублікував свою першу повість “Гремліни” (1943). По цій повісті згодом був поставлений гучний одноіменний фільм (1984). Після війни Даль цілком присвятив себе творчості: писав розповіді, повісті, п’єси, як для дорослих, так і для дітей.
Роальд Даль міг би писати розкішні мемуари, але обрав детективні історії, фантастичні і дитячі новели. Саме останні, в числі яких «Гремліни», «Чарлі і шоколадна фабрика», «Джеймс і Чудо-персик», «Відьми» зробили його світовою знаменитістю і вважаються одними з найулюбленіших дитячих творів XX століття.
Книгу “Джеймс і гігантський персик” (1966) Роальд Даль писав для своїх дітей і не збирався публікувати її, поки сім’я не вмовила його віднести рукопис в редакцію.
Після величезного успіху цієї книги Даль продовжив писати дитячі книги: “Чарлі і шоколадна фабрика”, “Матільда”. Роальд Даль також написав дві автобіографічні книги “Хлопчик” і “Польоти в самоті”.
Окрім книг, Роальд Даль ще писав сценарії до голлівудських фільмів та багато його книг були екранізовані. Найбільш відомі екранізації за мотивами книг Роальда Даля: «Чарлі та шоколадна фабрика», «Відьми», Великий добрий велентень», «Джеймс та гігантський персик», «Матильда» та ляльковий фільм «Дивовожний Містер Фокс».
Роальд Дал помер 23 листопада 1990 році у віці 74 років вдома, в Оксфорді від лейкозу (лейкемії), і був похований на цвинтарі церкви Св. Петра і Св. Павла за обрядом вікінгів з улюбленими предметами.
Дивись! Слухай! Читай! Це цікаво!
Хто такий Роальд Дал? - https://hromadske.ua/posts/khto-takyi-roald-dal
105 років від Дня народження Роальда Дала. - https://www.youtube.com/watch?v=6xWPA6PlkZY
42 Солодкі факти про Чарлі та шоколадній фабриці - https://uk.interestrip.com/261uk-42-sweet-facts-about...
Дитячі книжки: Роальд Дал - https://www.youtube.com/watch?v=649ooIQZ80k
ДИТЯЧЕ: Відьми & Джеймс і Гігантський Персик | Роальд Дал | #АБАБАГАЛАМАГА огляд книг - https://www.youtube.com/watch?v=I9QEY9RLOek
Роульд Дал Чарлі і шоколадна фабрика - https://www.youtube.com/watch?v=txmcxWCRlGE
Завітайте до Володимир-Волинської дитячої бібліотеки , тут на вас чекають крутезні книги британського письменник Роальда Дала ( і не тільки).
Кiлькiсть переглядiв: 3

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.